W piątek 19 stycznia, w restauracji ,,Magnolia” w Malinowie, tegoroczni maturzyści razem ze swoimi nauczycielami i zaproszonymi gośćmi, bawili się na tradycyjnej studniówce. Ten uroczysty bal ma wyjątkowe znaczenie, wiąże się z niezapomnianymi wrażeniami i pozostaje w pamięci absolwentów na długie lata po zakończeniu edukacji.

Po przywitaniu gości przez prowadzących, głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Raciborska. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor przywołała wiele znaczących inicjatyw i dokonań młodzieży oraz życzyła uczniom wspaniałej zabawy, radości i niezapomnianych chwil spędzonych z przyjaciółmi, wspierającymi nauczycielami i rodzicami. Następnie kilka słów do zebranych skierował Starosta Działdowski Pan Paweł Cieśliński. Młodzież, która przez cztery lata pracowała przy realizacji różnych projektów usłyszała słowa uznania, zaś nauczyciele i rodzice podziękowania za wsparcie i intensywną pracę. Następnie maturzyści skierowali kilka ciepłych słów do dyrekcji, nauczycieli i rodziców, dziękując za wszelką pomoc, wsparcie i pracę włożoną w przekazywanie wiedzy i życiowych wartości. Miłym akcentem były wręczone wszystkim zaangażowanym w organizację studniówki kwiaty oraz wypowiedziane przez młodych ludzi słowa wdzięczności. Atrakcją wieczoru była część artystyczna – scenki ,,z życia szkoły’’ (oczywiście z przymrużeniem oka) oraz piękny, mistrzowsko wykonany polonez. Doskonałej zabawie sprzyjała nie tylko dobra muzyka, ale także dodatkowe atrakcje, takie jak wybór króla i królowej balu.

Ta wyjątkowa noc nie powtórzy się już nigdy, jednak na zawsze pozostanie w pięknych wspomnieniach tegorocznych maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Działdowie. Będzie tworzyć historię szkoły, dla której wartością jest nie tylko nauka i tradycja, ale również wspólna zabawa.

Skip to content